Sukces studentów na międzynarodowych zawodach NCUMC 2015

W dniu 22 kwietnia 2015 r. zakończył się konkurs NCUMC 2015 (North Countries Universities Mathematical Competition) organizowany przez Uniwersytet ITMO w Petersburgu. W tegorocznej, drugiej edycji tego konkursu startowało 120 zawodników, głównie z Rosji, ale także z Polski, Estonii i Belgii.

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UJ po raz kolejny wypadli świetnie na międzynarodowych zawodach matematycznych. Dariusz Matlak uzyskał trzecią lokatę i nagrodę pierwszego stopnia, Marcin Lara - 17. lokatę i nagrodę drugiego stopnia, a Teodor Jerzak - 29. lokatę i nagrodę trzeciego stopnia.

Drużynowo Uniwersytet Jagielloński zajął trzecie miejsce za drużynami z Peterburgskiego Uniwersytetu Państwowego (1. miejsce) i Uniwersytetu ITMO (2. miejsce), ale przed Moskiewskim Fizyko-technicznym Instytutem (Fiztech) (4. miejsce) i Uniwersytetem w Toruniu (5. miejsce).

Więcej informacji o konkursie, w tym pełne wyniki, można znaleźć na stronach http://mathdep.ifmo.ru/ncumc/

Udział zawodników w zawodach został sfinansowany ze środków Generacji Przyszłości i Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.
Data opublikowania: 23.04.2015