Matematyczne Czwartki

Uprzejmie informujemy, że w Instytucie Matematyki UJ od roku 2009 odbywają się Matematyczne Czwartki na UJ - spotkania dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Podczas Matematycznego Czwartku organizowany jest specjalny (trwający około godziny) wykład dla uczniów. Po wykładzie planujemy spotkanie uczestników ze studentami matematyki i zapraszamy do udziału w krótkim quizie.

Informacje ogólne

W roku 2023/24 planujemy wykłady dla młodzieży w formie hybrydowej, tj. w formie stacjonarnej dla nie więcej niż pięciu grup (maksymalnie) czterdziestoosobowych na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ oraz online dla wszystkich zainteresowanych. 

Terminy spotkań w roku akademickim 2023/24
  • 12 października 2023
  • 7 grudnia 2023
  • 11 stycznia 2024
  • 4 kwietnia 2024
  • 16 maja 2024
Rejestracja na każde ze spotkań będzie możliwa wyłącznie za pomocą formularza, który pojawi się na stronie ok. 4 tygodnie przed danym spotkaniem.

 

Prosimy o przesyłanie pytań na temat spotkań na adres Barbara.Lewandowska [at] uj.edu.pl lub Anna.Pelczar [at] uj.edu.pl.

Informacje o spotkaniu w dniu 16 maja 2024

Zapraszamy serdecznie do udziału w najbliższym Matematycznym Czwartku, który odbędzie się 16 maja 2024. Spotkanie będzie miało charakter hybrydowy, część stacjonarna w siedzibie naszego Wydziału będzie transmitowane na platformie LiveEvents, którą wykorzystywaliśmy również poprzednio. Zapraszamy zarówno na spotkanie stacjonarne (tutaj niestety mamy ograniczenia liczebności grup ze względu na pojemność sali, prosimy o zgłoszenie maksymalnie 40 uczniów w jednej grupie, takich grup będziemy mogli przyjąć około 5, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo przysługuje szkołom, które nie odwiedzały nas jeszcze w tym roku akademickim), jak i na spotkanie online (tutaj nie mamy już limitów uczestników).

Formularz do zapisów: formularz rejestracyjny pojawi się wkrótce

 

Program Matematycznego Czwartku obejmuje wykład, tradycyjny quiz matematyczny oraz spotkanie ze studentem matematyki WMiI UJ. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

 

Informacje o poprzednich spotkaniach

Odpowiedzialni:
treść:
Marcin Pitera
kod:
edytor:
aktualizacja:
Wt, 16 kwi 2024 14:38:25 +0000