Studia matematyczne na naszej uczelni

Studiowanie matematyki na UJ łączy tradycję z nowoczesnością, teorię z zastosowaniami, wysoki poziom naukowy z przyjazną atmosferą. Czeka na Ciebie nowoczesny klimatyzowany budynek położony w pięknej zielonej okolicy, z dobrym dojazdem, a w nim bezprzewodowy internet, świetnie wyposażone pracownie komputerowe i przestronna biblioteka.

Więcej informacji o tym dlaczego warto studiować matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, o tradycji matematyki w Krakowie, czy nowoczesnym podejściu do matematyki na naszej uczelni można znaleźć w zakładce Dla kandydatów oraz na podstronie Matematyka na UJ.

Studia pierwszego stopnia

Na studiach pierwszego stopnia na UJ (licencjat) oferujemy cztery ścieżki:

  • ścieżka matematyka w ekonomii pozwoli Ci na łączenie studiów z matematyki z elementami ekonomii, a w przyszłości zajęcie się matematyką finansową;
  • ścieżka ogólna da Ci wszechstronne wykształcenie matematyczne;
  • ścieżka stosowana przygotuje Cię do pracy w firmie (przemysł, finanse, IT), nauczy podstaw informatyki i modelowania matematycznego;
  • ścieżka teoretyczna to wybór dla Ciebie, nie tylko wtedy, gdy marzysz o studiach doktoranckich lub karierze naukowej; to szansa na uzyskanie głębokiej wiedzy matematycznej i gwarancja wyjątkowej pozycji na rynku pracy.
Więcej informacji dla kandydatów na studia I stopnia można znaleźć w zakładce Dla kandydatów. Szczegółowe informację o samych studiach I stopnia dostępne są natomiast w zakładce Studia.

Studia drugiego stopnia

Na studiach drugiego stopnia na UJ (magisterskich) możesz u nas pogłębić wiedzę, kontynuując edukację zgodnie z wybraną ścieżką. Oferujemy pięć możliwych ścieżek nawiązujących do tych na studiach I stopnia: matematykę finansową, matematykę stosowanąmatematykę teoretycznąuczenie maszynowe oraz matematykę nauczycielską.

Więcej informacji dla kandydatów na studia II stopnia można znaleźć w zakładce Dla kandydatów. Szczegółowe informację o samych studiach II stopnia dostępne są natomiast w zakładce Studia.

Data opublikowania: 05.11.2022
Osoba publikująca: Marcin Pitera