Sukcesy studentów w konkursie ISTOCiM

W dniu 13 listopada odbył się w wersji internetowej drużynowy konkurs matematyczny ISTCiM organizowany przez Uniwersytet Śląski, w którym wzięło udział 50 drużyn z Czech, Estonii, Polski, Rosji, Turkmenistanu i Ukrainy. W jury konkursu zasiadał dr Leszek Pieniążek z IM.

Naszą uczelnię reprezentowały trzy drużyny, przy czym jedna z nich w składzie miała Radosława Żaka, obecnie ucznia III klasy V LO w Krakowie, objętego naszym programem tutoringu. Z kolei, w drużynie BLISH z Narodowego Uniwersytetu Tarasa Szewczenki, która zdobyła srebrny medal i uplasowała się na pozycji 3., znajdował się nasz student I roku matematyki, stypendysta Mertensa, Vadym Koval.
Konkurencja była w tym roku mocna - zwyciężyły dwie drużyny z Petersburga.

W dość nietypowej klasyfikacji (medale w 3 kolorach przydzielane dla drużyn zdobywców First Prize, dalej Second Prize, Third Prize, ...) nasze drużyny zdobyły następujące nagrody:

First Prize = medal brązowy - Jagiellonian Sharks (Azur Đonlagić - kapitan, Konrad Deka, Radek Kusek, Vladyslav Zveryk);

Second Prize - Alpha Jagiellonian  (Dawid Bucki - kapitan, Jakub Tomaszewski, Michał Chmura, Krzysztof Tomala, Radosław Żak);

Third Prize - Kwaśne Jabułko (Artur Zubilewicz - kapitan, Wojciech Mura, Beniamin Śniegowski, Patryk Zubilewicz, Kacper Topolski).

Wszystkim studentom gratulujemy!

Data opublikowania: 02.12.2020