Sukces studentów UJ w zawodach IMC 2020

W dniach 25-30 lipca 2020 r. odbyła się 27. edycja konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students), który jest organizowany przez University College London. W tym roku z przyczyn epidemiologicznych konkurs zorganizowano zdalnie i wzięła w nim udział rekordowa liczba 546 uczestników z ponad 130 uniwersytetów z całego świata.

W konkursie wzięło udział siedmiu studentów naszego wydziału:

• Vladyslav Zveryk (nagroda pierwszego stopnia, lokata 16.-21.);
  • Jan Fornal (nagroda pierwszego stopnia, lokata 37.-52.);
  • Azur Đonlagić (nagroda pierwszego stopnia, lokata 37.-52.);
  • Anatoli Shatsila (nagroda pierwszego stopnia, lokata 55.-60.);
  • Radomił Baran (nagroda pierwszego stopnia, lokata 63.-68.);
  • Nikolay Sheshko (nagroda drugiego stopnia, lokata 118.-123.);
  • Radek Kusek (wzmianka zaszczytna, lokata 293.-312.).

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, uczestnicy konkursu byli podzieleni na 96 drużyn. Uniwersytet Jagielloński wystawił dwie drużyny: Jagiellonian Sharks i Jagiellonian University, które zajęły odpowiednio lokaty 6.-7. oraz 13. Tylko trzy polskie uniwersytety brały udział w tym roku w konkursie (UJ, UW, AGH). W tej grupie zwyciężyliśmy zarówno indywidualnie, jak i drużynowo!

Udział pięciu spośród siedmiu studentów w konkursie został sfinansowany ze środków grantu "Programiści Przyszłości 4.0".

Studentami opiekowali się panowie Leszek Pieniążek i Jakub Byszewski.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom!

Więcej informacji o konkursie, w tym pełne wyniki oraz treści i rozwiązania zadań, można znaleźć na stronie konkursu.

Data opublikowania: 04.08.2020