Sukces naszych studentów w zawodach IMC

W dniach 28 lipca - 3 sierpnia 2011 roku odbyły się w Błagojewgradzie (Bułgaria) Międzynarodowe Zawody Matematyczne dla Studentów Uniwersytetów (International Mathematical Competition for University Students). W 18. edycji tych zawodów nasi studenci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikcaji indywidualnej wyniki były następujące: Przemysław Mazur - 1. miejsce (Grand Grand First Prize), Maciej Gawron - miejsce 13-14 (First Prize), Jakub Konieczny - miejsca 18-20 (First Prize), Tomasz Kobos - miejsca 26-27 (First Prize).

Warto również podkreślić, iż Przemysław Mazur zdystansował konkurencję i jako jedyny rozwiązał wszystkie zadania (inni uczestnicy rozwiązali co najwyżej osiem z dziesięciu zadań).

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

Data opublikowania: 08.08.2011